Choď na obsah Choď na menu
 


Tajomstvo prekliatych - 5. kapitola

5. kapitola

 

„Linduška, všetko sa to začalo v deň svadby rodičov. Pred svadbou to bolo úžasné, mali sme výborný vzťah a skutočne sme boli skvelá rodina. Tvoj ocko nemal nikoho a tak nás bral ako vlastných rodičov. Lenže prišla svadba. Tvoja maminka nám povedala, že čakajú bábätko. Neskutočne sme sa tešili na našu prvú vnučku. To čo nám povedala potom nám roztrhlo srdce. Vraj ťa nebudeme môcť vidieť, aspoň dočasne. Ale keď dovŕšiš pätnásť rokov, máme sa o teba postarať. Povedala, že ty sama sa nám ozveš. Vôbec sme tomu nechápali, búrili sme sa proti tomu. Snažili sme sa zistiť prečo, nedávalo to predsa žiadny zmysel. Dohovárali sme jej. Lenže maminka bola presvedčená. Slzy jej stekali po líci a neustále opakovala že nám to nevie a nemôže vysvetliť. Jediné čo nám povedala bolo to že je to pre tvoje dobro, ak by sme s tebou chceli udržať kontakt, stalo by sa niečo strašné. Povedala nech sa to nesnažíme pochopiť, aspoň nie teraz. Jediné čo nám mohla povedať bolo to, že tvoj ocko nie je iba obyčajný človek. Naozaj sme si mysleli, že sa zbláznila. Ale ona to hovorila tak presvedčivo a tak sme jej museli veriť. Nechceli sme nič riskovať. A tak sme sa po svadbe oddelili. Nekontaktovali sme sa. Prvý krát nás kontaktoval tvoj otec v deň tvojho narodenia. Zároveň nám oznámil aj to, že naša dcéra pri pôrode zomrela. Zničilo nás to, ale nikdy sme ti to nedávali za vinu. Ani si nevieš predstaviť, ako strašne som ťa chcela vidieť, pohladiť, objať. Byť pri tebe, keď tam maminka byť nemohla. Ale nedalo sa, bála som sa aby sa ti niečo nestalo, aby sa nenaplnili slová tvojej matky. Celý čas nám predsa tvrdila že sa stane niečo zlé, ale nikdy sme jej tak úplne neverili. A preto sme ťa radšej nekontaktovali. Tvojmu otcovi sme povedali, nech ti klame a povie ti že o teba nemáme záujem. Pretože si tvrdohlavá po maminke. Vždy si sa na nás vypytovala. Ale všetko sme to robili iba pre tvoje dobro. Týždeň pred tvojími narodeninami nám zavolal a povedal že už tu viac pre teba byť nemôže. Že už nastal náš čas. Vraj nemôže, osud mu to nedovolí a presne v deň tvojich pätnástych narodenín bude musieť odísť. Nemali sme ťa kontaktovať, vraj len ty sama nás môžeš skontaktovať a preto sme museli iba čakať. Čakať kedy sa nám ozveš. A tak sme sa teraz ocitli tu, tiež toho veľa nevieme. A to čo vieme vôbec nedáva žiadny zmysel, ničomu nechápeme. Jedno sme si však uvedomili, že tvoj otec nie je obyčajný človek. A že sa tu dejú veľmi zvláštne veci. A myslíme si, že ani ty Linduška, nie si iba obyčajný človek. Ale sľubujem ti, že spolu prídeme na to čo sa tu deje. Spolu to všetko vyriešime. “ to čo mi babka oznámila úplne všetko menilo. Nie sme iba obyčajný ľudia. Neviem čo sme a čoho sme schopný a neviem čo všetko čaká práve mňa. Ale pokojný život to rozhodne nebude.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blanka - Príbeh

Teším sa na pokračovanie, už som vn apätí a vytváram si scenáre sama v hlave takže potrebujem pokračovanie.

Zlatka - Príbeh

Bude cez víkend aj 6. kapitola? Už som nedočkáváá hrozne.

Julka - Príbeh

Jééj už 4. kapitola, teším sa :) vždy sledujem že kedy nabehne nová kapitola. A toto ma úplne dostalo. Tak predsa len sú nie normálna rodina. Len či tá babka hovorí pravdu. Podľa mňa sa to môže pekne zamotať, či vôbec skutočne otec tam nechal číslo. Či to nie je tak že sa ona zbavila otca aj vlastnej dcéry. No nevieem ja mam už veľkú fantáziu :)

Maja - Re: Príbeh

Ja som tiež rozmyslala ci ta babka je naozaj dobra. Dako sa mi to nezda. Podla mna to bude pekne zamotane. Tesim sa uz na dalsiuuuu kapitolku.

 

Mail list


Archív

Kalendár
<< august >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31