Choď na obsah Choď na menu
 


Tajomstvo prekliatych - 4.kapitola

4. kapitola

 

 

Bolo až neuveriteľné, čo všetko sa v poslednej dobe udialo v mojom živote. Stratila som otca, neviem či zomrel, odišiel alebo sa iba na mňa vykašľal. Isté bolo to, že už so mnou nebol. A najnovšie som zistila že mám babku, ktorá ma má stále rada. A tak teraz sedím v autobuse pobalená a rozhodnutá zistiť všetko čo sa v poslednej dobe stalo. Netrvalo to dlho a ocitla som sa pred krásnym domom. Nebola to síce obrovská vila, bol to skôr iba domček, ale bol nádherný. Malý, útulný s krásnou záhradou. Presne takto som si vždycky predstavovala prázdniny u babky. Prázdniny, ktoré som nikdy nemohla absolvovať. Prázdniny, ktoré som nikdy nemala. Vždy som totižto bola iba s otcom. Nechápem prečo mi klamal, prečo mi tvrdil že ma babka nechce, prečo mi tvrdil že ma nechcú v živote vidieť a že ma neznášajú. Veľmi ma sklamal. Bola som nešťastná z toho, že mi odoprel časť z toho krásneho detstva. Toho krásneho času so starými rodičmi. Času, ktorý už neviem vrátiť späť. Ale ja chcem zistiť, prečo to tak bolo. Neverím, že by to urobil bez pádneho dôvodu. Môj otec taký nikdy nebol. Chcem zistiť čo mu bránilo v tom, aby som sa s babkou stretla. A tak teraz stojím pred domom a chystám sa stlačiť zvonček. Zvonček, ktorý možno úplne zmení môj život. Možno sa dozviem veci, ktoré by som v živote vedieť nechcela a možno všetko zrazu prestane dávať zmysel. Lenže aj ťažké rozhodnutia v živote musíme podstúpiť. A tak som zvonček stlačila. A vtedy sa môj život zastavil. Srdiečko moje krásne, bože ako si mi vyrástla. Tvoj otec mi síce posielal fotky, ale už tomu je nejaká doba. Bola si taká drobná. A teraz si hotová žena, usmiala sa na mňa babka. Tak teraz som nechápala vôbec ničomu. Môj otec s ňou ešte aj dokonca komunikoval. Babi, ja mám tak strašne veľa otázok, ale neskutočne sa teším že ťa vídim. Strašne si mi chýbala. Vždy mi bolo ľúto, že som nemala žiadnu babku. Som šťastná, že ťa mám,rozplakala som sa a hodila som sa do jej náruče. Bolo to presne tak, ako som si to vždy predstavovala. Náruč babky predsa zahreje každé srdce. A tak to bolo aj teraz. Linda, zlatko moje, musíme si toho veľa povedať. Viem, že máš kopu otázok a na všetko ti odpoviem, to čo viem. Nie je toho veľa,  ani ja totižto toho veľa neviem. Ale spolu na to prídeme to ti sľubujem, uistila ma babka. A tak som sa trochu upokojila. Vybrala som sa do vnútra a bola som odhodlaná zistiť, čo vedia. Bola som odhodlaná zistiť pravdu. Linduška si to ty? Ozval sa zrazu chrapľavý hlas. Otočila som sa a vtedy som uvidela svojho dedka. Bol presne ako na fotke, presne ako na fotke keď bola maminka malá. Iba vlasy mal šedivé a bol trochu starší. Rozbehla som sa mu do náruče. Dedko.vykríkla som. Práve teraz som bola šťastná, aj keď po mojom boku nebol otec. Cítila som sa šťastná. Zlatko poď do obývačky, musíme ti niečo vážne povedať,ozvala sa vážne babka. Sadla som si a pozorne som počúvala. Nevedela som čo presne by som mala povedať. A preto som nechala nech začne hovoriť ona. A tie slová zmenili veľa. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Silva - Recept

Kedy bude pokracovanie? Celkom som uz zvedavaa co vlastne suu zac

Mariana - Pribeh

Teším sa na pokračovanie

Viliama - príbeh

Skutočne rozmýšľam, aká nadprirodzená bytosť nakoniec Linda bude.... teším sa milujem takéto fantasy knihy. A ešte viac filmy. Ste šikovný, verím že sa vám podarí s týmto dostať hodne ďaleko.

Simča - príbeh

Tiež si viem predtaviť film na tento príbeh a to je iba začiatok. Toto sa ťahá už na americkú produkciu, nie na tie klasické slovenské filmíky na jedno kopitko. SKutočne toto napísať v angličtine a máte hotový bestseller.

Miška - príbeh

Ja som iba teraz našla váš príbeh a prečítala som si ho odzačiatku a musím uznať skvelé napísané. Rada by som si prečítala nejakú takú knihu, a ešte radšej pozrela film. Máte naozaj talent ako málo kto chválim.

Linda - príbeh

Jééj skvelá časť, teším sa na ďalšiu. Mohli by ste napísať knihu je to super.

 

Mail list


Archív

Kalendár
<< august >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31